YÜKSEK CİNSEL DOYUM


Cinsel enerjiyi daha güçlü bir enerjiye, bir vecd’ e ve kozmik bütünlüğe dönüştürme becerisi doğada yalnız insana aittir. Bu beceri ve olgunluğa erişmenin doğal yolu ise sekse hak ettiği değeri vermekten geçer.

 

Cinsellikte daha yüksek doyumlara ulaşmanın ve ruhsal bir tatmin yaşamanın yolu bazı önerileri dikkate almak ve bunları hayata geçirmekle mümkündür. Biraz sonra dinleyeceğiniz tavsiyeleri hatırlamak için onları not alın ve her bir öneriyi deneyime dönüştürmek konusunda kararlı ve istekli olun.

Sonucu unut ve süreçte kal.

Sekste sonuç odaklı hareket cinsel enerjiyi yüzeysel ve kısa süreli bir tatmin olarak deneyimlemenize sebep olur. Oysa gerçek tatmin tüm bedenin her bir hücresinde doğal olarak ortaya çıkan, bölgesel olmaktan bütünsel olmaya götüren bir deneyimdir. Sekste hedef sadece genital organları boşaltmak olmamalıdır bu nedenle sonuca odaklı zihni bu alışkanlığından vazgeçirmek ve sonucu unutarak tamamen sevişmenin içinde surecin keyfine varmak olmalıdır. Boşalmak ve orgazm olmak arasında önemli bir fark vardır. Boşalmak yalnızca cinsel organlar ile ilgili iken orgazm tüm bedenle ilgilidir. Sonuca odaklı zihin açığa çıkan cinsel enerjiyi dışarı atmakla meşguldür. Süreçte kalma düşüncesi ve niyeti enerjinin farkındalıkla tüm bedene dağılmasını sağlar.

Sekse saygı duymak ve kutsal algılamak.

Cinsellik genel olarak üreme ihtiyacının bir ifadesi olarak algılanır. Yaratımı ve yaratıcılığı ortaya koyan, somut olarak görmemizi sağlayan cinsel enerjidir. Bu nedenle kutsaldır. Ayni zamanda o varlığımızın en ulvi ve en derin boyutlarını deneyimlememizi sağlayan itici bir güçtür. Bu nedenle de kutsaldır. Seksi sıradanlaştırmak ona duymamız gereken saygıyı yok eder ve üreme bilincinde takılarak en ilkel hayvani doğamızı sergiler. Cinsellik hakkında onun özel ve önemli olduğuna dair yeni bir algı geliştirmek, sekse bir ayin bir ibadet gibi yaklaşmak ruhsal deneyimleriniz açısından şarttır.

Ayıp ve günah düşüncelerinden özgürleşmek

Erken çocukluk döneminde cinsel enerjinin keşfi ile başlayan süreç toplumsal, kültürel ve ahlaki yargılar nedeniyle utanç ve suçluluk duygusuna sebep olan  tahribatlar yaratır. Bununla birlikte cinselliğin ayıp, günah ya da pis olduğuna dair bir algı gelişir. Bu düşünceler cinsel enerjiyi bloke eden ve enerjiyi kök çakrada sıkıştıran çoğu zaman zayıflatan durumlar yaratır. Bununla birlikte yasama karşı güvensizlik, endişe ve gelecek kaygısı oluşur. Zihin her zaman gürültülüdür. Seks esnasında düşüncelerin yoğun bombardımanın etkisi altına girmeye sebep olan bu yargılardır. O an futbol maçının skorunu ya da kuru fasulyeyi ıslatıp ıslatmadığını düşünmen bu sebepledir. Düşüncelerden kurtuluşun yolu seksin sağaltım gücüne güvenmen ve inanmandır. Geçmişten getirdiğin yargıların izlerini taşıdığının farkında ol, bu farkındalık tek başına yeterlidir. Düşünceler hücum ettiğinde onların ait olduğu yere dönmesine izin ver. 

Kendini tanımak, ne istediğini bilmek ve bunu ifade etmek

Zihninin cinsel olana dair haritasını keşfetmek, bastırılmış arzularının ve hazlarının  ana hatlarını belirlemek önemlidir. Kendini tanımak  bedeninle daha yakın bir ilişkide olmakla birlikte düşünce ve duygularınla da bağlantıya geçmen demektir. Duyuların bu konuda sana rehberlik eder. Dokunma, tatma, koklama, görme ve işitme duyularını cinsel hazlara dahil etmeli, onları keşfetmelisin. Hangi cinsel uyaranlara tepki verdiğini, seni nelerin heyecanlandırdığını açık bir yürekle kendine itiraf etmelisin. Bu konuda genelde insanlar kendilerini yalnız sanırlar ve cinsel dünyanın zenginliği ile yüzleşmeye cesaret gösteremezler. Gerçekte sekste ne istediğini bilmek, bilinçsiz zihnin içinde olan ve huzursuzluk yaratan arzuları tanımak ve istemediklerini serbest bırakmakla mümkün olacaktır.

Karşılıklı konuşmak, sohbet etmek

Cinsellik hakkında ciddi olarak konuşmak hemen herkes için en zor olandır. Çiftlerin birbirleri ile seks hayatlarını konuşmuyor olmaları ilişkilerini hüsrana uğratan en önemli sebeplerden biridir. Bu konu konuşulmadığında görev bilinci ile kendini gösteren seksüel eylemler ortaya çıkar ve bu durum bilinçsiz bir öfkenin oluşmasına sebep olur. Konuşmak rahatlatır, gerilimi ortadan kaldırır ve çiftlerin birbirlerini keşfetmelerini sağlar. Gerçek anlamda bir bağ kurmak ve yakın olmak cinselliğin sözlü ifadesine izin vermekle mümkündür. Bu aranızdaki samimiyeti daha da derinleştirir.

Her zaman bir ışık olmalı

Karanlıkta sevişmek çoğu zaman bir kaçışın ifadesidir. Arkasında saklanma ihtiyacı olan bu tercihini değiştirmen bedenine ve kendine güven duymanı sağlayacaktır. Hafif bir ışık kaliteli, derin bir seks için gereklidir. Göz bağlantısı kurmak sekste duygulara kolayca erişim fırsatı sunar. Bir miktar ışık partnerinin gözlerini rahatça görmeni sağlayacaktır.

Kokuya önem verin

Cinsel feromon türler arasında seksüel ilişkileri düzenleyen hormonal bir maddedir. Burnun iç kısmında bulunan bir organ ile feromonlar beyne iletilir. Bu sebeple koku önemlidir. Ağır kimyasal kokular yerine tenin doğal kokusu tercih edilmelidir. Duş tek başına yeterli olsa da  parfümlerden tene en yakın hafif kokuların tercih edilmesi cinsel arzuyu tetikler.

Nefesi ve sesi rahat bırak

Nefes bir soluk olmaktan çok daha ötedir. O prana yani evrende var olan tüm enerjinin toplamı, kozmik evrensel enerjidir. Nefesi seksin hareketlerine dahil edip, derin ve güçlü nefesler alıp vererek cinsel enerji çoğaltılmalıdır. Nefesin bütünsel orgazm üzerindeki etkisi çok büyüktür. Güçlü nefesler  orgazmik sesleri tetikler. Ses ile birlikte cinsel enerjinin titreşimi artar, tüm bedene ve auraya yayılır. Sese ve nefese izin verilmeli, baskı serbest bırakılmalıdır. 

Duygulara izin vermek, esnek olmak

Seks bir sağaltım, çok güçlü bir terapidir. Duygularının akışına izin verdiğinde cinsel enerjinin zekâsı onları senin için çözümler. Yüzeye çıkarır ve özgürleşmen için fırsat sunar. Bu bazen ağlama bazen sebepsiz kahkahalar olarak kendini gösterir. Bazen de her ikisini ayni anda deneyimletir. Duygularına erişim vermek için seksin iyileştirme gücüne güvenmen yeterlidir. 

Dişil ve eril denge

Dişil olan yin enerji sekste derinlik, narinlik ve yumuşaklıkla kendini ifade eder. Eril olan yang enerji ise aktif, sıcak ve tutkuludur. Her ikisini dengeli kullanmak gerçek bir sevişme demektir. Ateşli yang ile bazen vahşi bir kaplana dönüşebilir, narin yin ile okyanusun derin sularında yüzebilirsin. Her ikisi ile denge sağladığında ruhsal olan diğer boyutlarına açılırsın. 

Fantezilere izin vermek

Cinsel fanteziler üretmek ve bunları paylaşmak hayal gücünü kuvvetlendirir. Mekanik düşünce bicimi seksi sıradanlaştırır. Hayal gücü seni sonsuz potansiyeline açacak olan bir kapıdır. Bulunduğun mekandan ve zamandan bağımsız olarak hayal gücü ile çıkacağın cinsel yolculuk seni daha derin deneyimlere taşıyacaktır. Partnerinin de içine dahil olduğu fantezilerle eğlenceli yeni serüvenlere yelken açabilirsin. 

Spontane seksten randevulu sekse

Randevulaşmak, spontanlıktan farklı olarak alışkanlıkları değiştirmek ve yeni kesifler yaratmak için gereklidir. Sadık kalacağınız bir program yaparak öncesinde mumlarla aydınlatılmış bir mekan, erotik bir müzik, değişik besin tatlarından oluşturulmuş bir tabak ve hoş giysilerle hazırlanmanızı kolaylaştırır. Randevunuza uzunca bir zaman ayırarak içine masaj, dans, meditasyon ve farklı ritüelleri dahil edebilirsiniz.

Flört edin 

Günün farklı zamanlarında yazılı veya sesli iletişime geçerek cinsel enerjinizi ifade edin. Partnerinize yazacağınız arzulu bir mesaj ilişkinizdeki heyecanı dinamik tutacaktır. 

Bu konuda kendinizi geliştirin.

Cinselliğe dair kitaplar okuyarak, araştırmalar yaparak, görsel ve yazılı iletişim kanallarını bilinçli bir şekilde kullanarak kendinizi geliştirin. Cinsel organlarınızın bilmediğiniz daha derin özelliklerini öğrenmeniz burada saklı olan çok büyük bir ilme açılmanızı sağlayacaktır. Kozmik ilmin sırrı bedenimizde bilinçsizce kaçındığımız ya da çok çekildiğimiz bu uzuvlarımızda yatmaktadır. Burası kadim bilgelik yolunun ana kapısıdır.

EĞİTİM TAKVİMİ

SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Ruhun ustalığına erişmiş biri için yaşam nispet üzere kurulu değildir. Zihin güven elde etmek için bir şeyi başka bir şeye bağlı kalarak ilişki kurmaya alışmıştır. Dikkatle baktığınızda “Birine nispetle diğeri” üzerinden kurulan bu ilişkiler ağının yaşamımızın tüm alanlarına sinsice nüfuz ettiğini net olarak göreceksiniz.

Nispet; İçten gelen samimiyet, bağlılık ve güvenin getirdiği mutlak birliğin karşısında duran en büyük zihinsel tuzaktır.

Yaşamımızda öyle ruhlar vardır ki, beden kisvesi içinde varlıkları güneş gibidir.

Onlardan uzak olmak sonsuz bir gecenin karanlığında kalmak gibidir.

Ya Dost;

Zihninin en uzak ve karanlıklarına terk ettiğin,

Dışsallaştırdığın İlahi Sevgili,

Ete kemiğe bürünmüş, "yar" diye "yaren" diye görünmüştür oysa.

O'ndan gelen el'dir kim bilir kaç kez dokunduğun,

Sırrı Sükûtta; elin ele, elin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen nazardır kim bilir, baktığın nice gözler,

Sırrı Hûbyar'da; gönlün gönüle, gönlün Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen sestir kim bilir, hep işittiğin

Sırrı Vedud'da; zikrin zikre, zikrin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen tatdır kim bilir, dudaklarından içe dolan,

Sırrı Nektar'da zevkin zevke, zevkin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen rayihadır kim bilir, semaya yayılan

Sırrı Oudh'da vecdin vecde, vecdin Hak'ka davetidir oysa 

Sonsuz Rahmet, İhsan, Nimet ve Fazilete açılmanın yolu

seni nasıl seveceklerini kontrol etmekten vazgeçip

hayata ve ilişkili olan her şeye

"beni nasıl istersen öyle sev"

diyebilmektir.

Bu, sevgiye verilen özgürlüktür.

Bu, sevgi anlayışının tümüyle dönüşmesini sağlayan

"cûr'etkar" bir seçimdir.

Gerçek Aşkın vücud bulmuş halidir Kutsal İzdivaç. Tam ve kusursuz bir doyum getirir. Kutsal İzdivaç alanına dahil olan çiftler birbiri ile dengeli olarak yücelir.

Mülkiyet – Sahip olma algısını, Emanete yani Sahip çıkmaya dönüştürmüş olma halidir. Bu izdivaçta uyum; mental, duygusal, fiziksel ve ruhsal olmak üzere tam ve bütündür. Birbirini beslemeye yönelik bu kutsal alana uyanan çiftler için Aşk’ta gerçek bir cennet deneyimi söz konusudur. İfade bulmadığı için ertelenmiş ve bu yüzden birikmiş toksik enerjiler bulunmaz. Her an tertemiz ve arı olarak, ertelenmeden hakkı ile deneyimlenir. Kutsal İzdivaç bir bilinç halidir ve bu bilince ermiş olmak sağlam bir kararlılık gerektirir. Sonradan geliştirilmiş tüm yapay benliklerin terkine niyet ile mümkündür. İzdivacın doğası ve hakikatindeki sırrı, eşzamanlılıktır. Uyum yasası, zamanda eş olma halidir. Zaman içindeki seyir ise bu sanatın ustalığıdır.

Değer bilmekle, değer vermek arasında çok önemli bir fark vardır. Değer verdiğin şeyi büyütür, beslersin ve sonra kaybetme korkusu ile ona sımsıkı yapışırsın. Bu tutsaklıktır. Kendi değerinden şüphe ettiğin için yaptığın bir yatırımdır.

Değerini bildiğinde ise, değerin emanet bilgisine açılır, sahip çıkar, bildiğin o değeri gözetip, sakınırsın. Bu özgürlüktür. Ne kendi değerinden, ne de yaratılmışların değerinden şüpheye düşmezsin. Değer bilgisinin netliği kesintisiz şükür halidir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER