Hakkımda


Meryem, 1977 yılında Türkiye'de Suna Fatma adıyla doğdu.

Meryem ismi henüz anne rahminde cinsiyeti belirsizken babaanne tarafindan dile gelmiş ancak doğumuyla birlikte Suna Fatma isimleriyle anılmış daha sonra kendine uyanış süreci ile kutsal bir miras olarak gördüğü Meryem ismine yeniden kabul vermiştir.

Küçük bir kasabada doğup büyümesine rağmen bireysel ve kültürel kodlanmaları sorgulama, araştırma ve yenilikleri hayata geçirme konusundaki cesareti, yolunu açmış ve halen dönemin ruhsal rehberlerinden biri olarak başarılı çalışmalar yürütmesini sağlamıştır.

Çalışmalarında etkili ve kısa yollu çözümlerin açığa çıkmasında doğal yeteneklerinin yanı sıra içinden geçtiği ve etkilendiği yollar vardır. Tantra ve İslam Tasavvufu en temel olanıdır. Ginostiszm, Kabala, Şamanizm, Astroloji ve Modern Psikoloji diğer ilham kaynaklarıdır. Akademik olarak Sosyoloji Lisansı, Yaşam Koçluğu, Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı kariyerleri mevcuttur.

Eğitimlerinden edindiği ve deneyimleyerek geliştirdiği özgün teknikleri ile üç aşamalı eğitim programı başlatmıştır. Daha sonrasında bu aşamalı eğitimler tek bir eğitim altında birleşmiştir. Gruplar halinde yürüttüğü atölye ve inzivaların yanı sıra randevulu bireysel çalışmalar yapmaktadır.

Son 6 yılda yürüttüğü grup çalışmaları ile ikiyüz üzerinde eğitim ve dörtbini aşan katılımcı ile kavuşumlar sağlanmış, nice vuslatlar gerçekleşmiştir.

Halen Kurucusu olduğu Sath Rehberlik Egitim ve Danismanlik a.ş çatisi altinda İstanbul Atasehir ve İzmir Dikili adreslerinde hizmetini yürütmeye devam etmektedir.

 

EĞİTİM TAKVİMİ

SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Ruhun ustalığına erişmiş biri için yaşam nispet üzere kurulu değildir. Zihin güven elde etmek için bir şeyi başka bir şeye bağlı kalarak ilişki kurmaya alışmıştır. Dikkatle baktığınızda “Birine nispetle diğeri” üzerinden kurulan bu ilişkiler ağının yaşamımızın tüm alanlarına sinsice nüfuz ettiğini net olarak göreceksiniz.

Nispet; İçten gelen samimiyet, bağlılık ve güvenin getirdiği mutlak birliğin karşısında duran en büyük zihinsel tuzaktır.

Yaşamımızda öyle ruhlar vardır ki, beden kisvesi içinde varlıkları güneş gibidir.

Onlardan uzak olmak sonsuz bir gecenin karanlığında kalmak gibidir.

Ya Dost;

Zihninin en uzak ve karanlıklarına terk ettiğin,

Dışsallaştırdığın İlahi Sevgili,

Ete kemiğe bürünmüş, "yar" diye "yaren" diye görünmüştür oysa.

O'ndan gelen el'dir kim bilir kaç kez dokunduğun,

Sırrı Sükûtta; elin ele, elin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen nazardır kim bilir, baktığın nice gözler,

Sırrı Hûbyar'da; gönlün gönüle, gönlün Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen sestir kim bilir, hep işittiğin

Sırrı Vedud'da; zikrin zikre, zikrin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen tatdır kim bilir, dudaklarından içe dolan,

Sırrı Nektar'da zevkin zevke, zevkin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen rayihadır kim bilir, semaya yayılan

Sırrı Oudh'da vecdin vecde, vecdin Hak'ka davetidir oysa 

Sonsuz Rahmet, İhsan, Nimet ve Fazilete açılmanın yolu

seni nasıl seveceklerini kontrol etmekten vazgeçip

hayata ve ilişkili olan her şeye

"beni nasıl istersen öyle sev"

diyebilmektir.

Bu, sevgiye verilen özgürlüktür.

Bu, sevgi anlayışının tümüyle dönüşmesini sağlayan

"cûr'etkar" bir seçimdir.

Gerçek Aşkın vücud bulmuş halidir Kutsal İzdivaç. Tam ve kusursuz bir doyum getirir. Kutsal İzdivaç alanına dahil olan çiftler birbiri ile dengeli olarak yücelir.

Mülkiyet – Sahip olma algısını, Emanete yani Sahip çıkmaya dönüştürmüş olma halidir. Bu izdivaçta uyum; mental, duygusal, fiziksel ve ruhsal olmak üzere tam ve bütündür. Birbirini beslemeye yönelik bu kutsal alana uyanan çiftler için Aşk’ta gerçek bir cennet deneyimi söz konusudur. İfade bulmadığı için ertelenmiş ve bu yüzden birikmiş toksik enerjiler bulunmaz. Her an tertemiz ve arı olarak, ertelenmeden hakkı ile deneyimlenir. Kutsal İzdivaç bir bilinç halidir ve bu bilince ermiş olmak sağlam bir kararlılık gerektirir. Sonradan geliştirilmiş tüm yapay benliklerin terkine niyet ile mümkündür. İzdivacın doğası ve hakikatindeki sırrı, eşzamanlılıktır. Uyum yasası, zamanda eş olma halidir. Zaman içindeki seyir ise bu sanatın ustalığıdır.

Değer bilmekle, değer vermek arasında çok önemli bir fark vardır. Değer verdiğin şeyi büyütür, beslersin ve sonra kaybetme korkusu ile ona sımsıkı yapışırsın. Bu tutsaklıktır. Kendi değerinden şüphe ettiğin için yaptığın bir yatırımdır.

Değerini bildiğinde ise, değerin emanet bilgisine açılır, sahip çıkar, bildiğin o değeri gözetip, sakınırsın. Bu özgürlüktür. Ne kendi değerinden, ne de yaratılmışların değerinden şüpheye düşmezsin. Değer bilgisinin netliği kesintisiz şükür halidir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER