CİNSELLİKTEN TİNSELLİĞE


Bir sanatçı, bir usta, bir yaratıcı olarak kendini hatırlamanın yolu yine kendi öz kaynaklarına sahip çıkmanda yatar.

 

Cinsel enerjin senin yaşamsal öz kaynağındır. Kaynağa ulaşmak varoluşunun cinsel yönünü ve doğasını anlamak, kabullenmek ve sevmekle mümkündür. Cinsel enerjin sana yalnızca fiziksel cinsel birleşme için ilham vermez ayni zamanda yaşamının her alanında huzur, bolluk, bereket, sevgi ve birlik deneyimleri de yaratır. Cinsel olanın tinsel olan ile arasında hiçbir fark yoktur bu farkı yaratan, birini aşağıda diğerini yukarıda tutan zihnindir. Yaşam, cinsel enerjinin formu olan cinsel organlar ile başlar bu sebeple genital bölgen  kutsaldır. Yaşamın gerçek manasını kavrarsan cinselliğin anlamını ve gücünü de kavrarsın. Bizler yaşamı koşullanmış zihnimizin tamamen mekanik algısı sanıyoruz. Üreme, doğum, büyüme, beslenme ve bakım gibi temel prensiplerin yerine geldiği, nefes alıp verdiğimiz ve ölüme dek suren bir yolculukta sosyalleşerek maddi güvence ve konfor inşa ettiğimiz, temel ihtiyaçlarımızı karşılamakla sorumlu olduğumuzu sandığımız  sıradan bir kavram olarak algılıyoruz. Bu yanılgı yüzünden cinsel enerjimizin gücünü ve önemini inkar ediyor, görmezden geliyoruz. Oysa cinselliğin doğasında yalnızca bir yaşam vermek yoktur aynı zamanda yaşamı korumak, beslemek, büyütmek, paylaşmak ve yüceltmek vardır. 


İçinde bulunduğun yaşam senin için ne kadar canlı? Ne kadar doyumlu ve tatmin hissediyorsun? Hiçbir içsel sıkıntının olmadığı taptaze uyanışların var mı uykundan? Tek başına kaldığında kendinle zaman geçiriyor olmanın heyecanını yaşıyor musun? Bir sonraki anı planlamadan olduğun mekanın ve zamanın içine doluyor musun? Kederin ağır yükü ile yorgun bir bedende mi, neşe ile yer çekimine karşı koyan hafif bir bedende misin?


Yasamı yaşanılır kılan formül basittir. Ve bu formüle sahip olduğunu unutman aslında bu basitlikte yatar. Çünkü zihnin yapay zekâsı zor olana odaklanmıştır ve yasamı zor kılan düşüncelere yapışmaktan hoşlanır. Oysa içsel huzurun ve dinginliğin basit formülü senin için  yaratımın merkezi olan iki bacağının arasında saklıdır. Bunca zaman oradaki çağrıyı ya bir gevezelik olarak algıladın ya bir isyankar ya da susmayan bir talepkar. Gerçek anlamda dikkatini verip sana seslenişinin ardındaki gizemi bilmeye çalışmadın. 
Kendini tümüyle iyi hissettiğin kusursuz bir yaşamın çağrısı olarak enerjinin cinsel yönü harekete geçerek seni yine yeniden, hiç durmadan yasama davet ediyor. 


Bu çağrıya kulak vermen için zihninde cinselliğe dair oluşturduğun tüm hatalı algılardan, benliğine yönlendirdiğin suçluluk ve utanç duygularından arınman gerekiyor. Daveti hissettiğin anların geçmişte bıraktığı yaralı izleri sürmen kırgınlığını onarman için gereklidir. Buna şimdi, su an başlayabilirsin. Bir yerde bir sebeple kopardığın içsel bağlantıyı yeniden geri kazanabilirsin. Hislerinle temasa geçip tüm dikkatini, sürekli dışarı akarak israf olan tüm enerjini yeniden içeri yönlendirebilirsin. Kaynakla her daim temasta olup tüm seçimlerini bilinçli, isteyerek  ve uyanık olarak yapabilirsin. Sürekli ve sıklıkla değişen duygu ve düşüncelerinin içinde sürüklenmek yerine onların efendisi olabilirsin.  Bunun için ihtiyacın olan öncelikle kendi yaşam pınarının suyunu kendin kesmiş olduğun düşüncesini kabullenmek ve tüm seçimlerinin sorumluluğunu üstlenmektir. Bu sorumluluğu almak yetişkinliktir ve ancak bir yetişkin yüksek tatminin olduğu cinsel olgunluğa sahiptir. Seçimlerimizin neler olduğunu hatırlamak için afirmasyonlarımıza başlamadan önce tüm dikkatini bacaklarının arasına, genital bölgene getir. Bu enerjinin dikkatini yasam merkezine çekmene yardımcı olacaktır. Farkındalığını derinleştirmek için anal ve genital kaslarına odaklan, sıkıp bırakarak bir hareket başlatabilirsin. Bu hareket barsak ve idrar hareketlerini yönetmek için kullandığın kaslarla aynıdır. Nefesinin doğal hali her alma ve verme hareketinde bu merkeze kadar ulaşmasıdır, Kaslarını her sıktığında nefesini takip et ve nereye kadar uzandığını gözlemle. Herhangi bir zorlama yapmadan kaslarını yavaşça sıkıp bırakarak nefesinin hareketini gözlemle. 

Bu meditasyon zihninizin cinsellikle ilgili algısını onarmak, yeni bir vizyon yaratmak için tasarlanmıştır. Sakin ve rahat hissettiğiniz bir ortamda kollarınız ve bacaklarınız serbest olarak oturun veya uzanın. Meditasyon esnasında bedeninizin tepkilerini gözlemleyin, duygularınızı izleyin. Direnç gösteren düşünceler gelirse onları anlayışla kabul edin bu düşüncelerin size ait olmadığını hatırlayın ve serbest bırakarak gitmelerine izin verin. İstediğiniz sıklıkta istediğiniz bir zaman diliminde meditasyonu tekrar edebilirsiniz.

Kaslarını her sıktığında nefes al ve nefesini verirken gevşet. Bunu birkaç kez tekrarla. Nefesinin doğal hali her alma ve verme hareketinde bu merkeze kadar ulaşmasıdır, Kaslarını her sıktığında nefesi içine al ve nefesi verirken kaslarını gevşet. Nefesi her aldığında kaslarını yavaşça sık ve gevşetirken nefesini ver. 

Her sıktığında nefesinin uzandığı alanı izle ve nefesini her verdiğinde boşaltabildiğin alanın farkında ol. 
İçine bir nefes olarak dolan, yasamın, yine yaşamı başlatan cinsel merkezine kadar uzanması senin için doğal ve gerekli olandır.

Tümüyle kulağına odaklan ve sesime dikkatini vererek benimle birlikte tekrarla. 

Cinsel enerjim benim yaşam kaynağımdır, O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim yaratımdır ve Yaratıcı ile aynıdır. O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim zekadır ve zekamı O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim güçtür ve gücümü O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim Bir olma arzumu ifade eden sevgidir. Ve sevgiyi O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim beni yücelten özgürlüktür. Ve ruhumu O'ndan ayrı göremem.

Cinsel olanın içinde saklı olan gerçeğimi bölmeden, parçalamadan, ayırmadan olduğu gibi, olduğum gibi kabul ediyorum. 

Cinsel olana dair zihnimdeki tüm yargılar yaşam gücümü tüketir ve enerjimi israf eder buna izin veremem. 

Cinsel gücüm demek arzularımı ve tutkularımı görmem, kabul etmem ve onları bilinçli bir şekilde kullanmam demektir.

Dış dünya deneyimlerimin tümü cinsel enerjimle olan ilişkimin ifadesidir. Sağlıklı yaşam enerjim sağlıklı ve mutlu bir realite yaratır.

Cinselliğimi hafızamdaki geçmiş deneyimlerimle sınırladığımı biliyorum, içinde suçluluk olan hatıralarımın yükünü şimdi bırakıyorum.

Zihnimden geçen cinsel düşüncelerimden ötürü kendimi  suçlu ve günahkar hissetmekten vazgeçiyorum. Yalnız olmadığımı biliyorum. Düşüncelerim benim gerçek kimliğim değildir. Onlar gelir ve geçer.

Yaşam bir dünya nimetidir ve içinde barındırdığı canlılık cinseldir. Bu canlılığın bana sunulan bir nimet olduğunu biliyorum. Onu koruyor ve sahip çıkıyorum.

Seks cinsel enerjimin yalnızca bir ifadesidir. Cinsel enerji tek basına seksüel bir eylem değildir. Yaşam kaynağımı kısırlaştıran bu düşünceyi simdi bırakmayı seçiyorum.

Seks, yaşam gücümü tanımam ve anlamam için bir araçtır, asıl olan seks ile keşfettiğim bu tadı aldığım ve verdiğim her nefesin içinde deneyimlememdir.

Cinselliği çağrıştıran tüm kavramlar, semboller, mesajlar her an her yerde. Onlara karşı uyanık ve bilinçli olmayı seçiyorum. Zihnime nüfuz etmesine ve beni bilinçsizce tüketim eylemlerine yöneltmesine izin vermiyorum. 

Cinselliğe dair tüm seçimlerimi bilinçli olarak yapıyorum ve seçimlerim ne olursa olsun Yaratıcının sevgisinin benimle olduğunu biliyorum.

Seçimlerim ne olursa olsun Yaratıcının sevgisinin benimle olduğunu biliyorum.

Yaratıcının sevgisinin benimle olduğunu biliyorum.

Sevginin benimle olduğunu biliyorum.

Sevginin ben olduğumu biliyorum.

Sevgi benim.

Ben sevgiyim.

 

EĞİTİM TAKVİMİ

SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Ruhun ustalığına erişmiş biri için yaşam nispet üzere kurulu değildir. Zihin güven elde etmek için bir şeyi başka bir şeye bağlı kalarak ilişki kurmaya alışmıştır. Dikkatle baktığınızda “Birine nispetle diğeri” üzerinden kurulan bu ilişkiler ağının yaşamımızın tüm alanlarına sinsice nüfuz ettiğini net olarak göreceksiniz.

Nispet; İçten gelen samimiyet, bağlılık ve güvenin getirdiği mutlak birliğin karşısında duran en büyük zihinsel tuzaktır.

Yaşamımızda öyle ruhlar vardır ki, beden kisvesi içinde varlıkları güneş gibidir.

Onlardan uzak olmak sonsuz bir gecenin karanlığında kalmak gibidir.

Ya Dost;

Zihninin en uzak ve karanlıklarına terk ettiğin,

Dışsallaştırdığın İlahi Sevgili,

Ete kemiğe bürünmüş, "yar" diye "yaren" diye görünmüştür oysa.

O'ndan gelen el'dir kim bilir kaç kez dokunduğun,

Sırrı Sükûtta; elin ele, elin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen nazardır kim bilir, baktığın nice gözler,

Sırrı Hûbyar'da; gönlün gönüle, gönlün Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen sestir kim bilir, hep işittiğin

Sırrı Vedud'da; zikrin zikre, zikrin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen tatdır kim bilir, dudaklarından içe dolan,

Sırrı Nektar'da zevkin zevke, zevkin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen rayihadır kim bilir, semaya yayılan

Sırrı Oudh'da vecdin vecde, vecdin Hak'ka davetidir oysa 

Sonsuz Rahmet, İhsan, Nimet ve Fazilete açılmanın yolu

seni nasıl seveceklerini kontrol etmekten vazgeçip

hayata ve ilişkili olan her şeye

"beni nasıl istersen öyle sev"

diyebilmektir.

Bu, sevgiye verilen özgürlüktür.

Bu, sevgi anlayışının tümüyle dönüşmesini sağlayan

"cûr'etkar" bir seçimdir.

Gerçek Aşkın vücud bulmuş halidir Kutsal İzdivaç. Tam ve kusursuz bir doyum getirir. Kutsal İzdivaç alanına dahil olan çiftler birbiri ile dengeli olarak yücelir.

Mülkiyet – Sahip olma algısını, Emanete yani Sahip çıkmaya dönüştürmüş olma halidir. Bu izdivaçta uyum; mental, duygusal, fiziksel ve ruhsal olmak üzere tam ve bütündür. Birbirini beslemeye yönelik bu kutsal alana uyanan çiftler için Aşk’ta gerçek bir cennet deneyimi söz konusudur. İfade bulmadığı için ertelenmiş ve bu yüzden birikmiş toksik enerjiler bulunmaz. Her an tertemiz ve arı olarak, ertelenmeden hakkı ile deneyimlenir. Kutsal İzdivaç bir bilinç halidir ve bu bilince ermiş olmak sağlam bir kararlılık gerektirir. Sonradan geliştirilmiş tüm yapay benliklerin terkine niyet ile mümkündür. İzdivacın doğası ve hakikatindeki sırrı, eşzamanlılıktır. Uyum yasası, zamanda eş olma halidir. Zaman içindeki seyir ise bu sanatın ustalığıdır.

Değer bilmekle, değer vermek arasında çok önemli bir fark vardır. Değer verdiğin şeyi büyütür, beslersin ve sonra kaybetme korkusu ile ona sımsıkı yapışırsın. Bu tutsaklıktır. Kendi değerinden şüphe ettiğin için yaptığın bir yatırımdır.

Değerini bildiğinde ise, değerin emanet bilgisine açılır, sahip çıkar, bildiğin o değeri gözetip, sakınırsın. Bu özgürlüktür. Ne kendi değerinden, ne de yaratılmışların değerinden şüpheye düşmezsin. Değer bilgisinin netliği kesintisiz şükür halidir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER