BÜTÜNSEL UYUM MEDİTASYONU


Bütünsel Uyumlanma Meditasyonu

 

Bu meditasyon yaşamın içinde ilişkide olduğumuz diğerleri ile aramızda uyum, ahenk ve bütünlük sağlamak konusunda  yardımcı olur.  Özellikle çiftler arasındaki bağı güçlendirmek, daha derin ve nitelikli bir iletişim geliştirmek, hislerimizle bağlantıya geçmek, gerçek manada samimiyeti deneyimlemek ve ruhsal bütünlüğe adım atmak için gereklidir. Her biri 8 dk'lik 5 farklı aşamadan oluşan bu meditasyon 40 dakika boyunca sürecektir, bu sure içinde tamamen sessiz bir iletişimde kalmalı ve konuşmamalısınız. Kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler seçebilir veya çıplak olabilirsiniz . Meditasyon boyunca oturma pozisyonunda olacağınızdan sırtınızın rahat olmasına özen gösterin. Öncesinde sıcak bir duş almanız, ağız ve vücut bakımına önem vermeniz, ağır kimyasal kokular kullanmamanız meditasyonun sizin için daha derin geçmesini sağlayacaktır. Rahatsız edilmeyeceğinizden emin olduğunuz özel bir zaman hazırlayın, kokusuz mumlardan odanızın içine istediğiniz kadar yerleştirebilirsiniz. Hazır olduğunuzda meditasyon için çalışmayı yapacağınız partneriniz ile birbirinize dönük olarak yakın mesafede karşılıklı oturun. Aranızdaki mesafe kol ve bacakların birbirine temas edebileceği bir açıklıkta olmalıdır. Bacaklarınızı birbirinizin bacaklarının üstüne gelecek şekilde rahatça uzatabilirsiniz. Oturma pozisyonunu aldıktan sonra eslerden biri ellerini avuç içleri yukarı bakacak şekilde bacaklarına paralel olarak açar. Diğeri avuç içleri aşağı bakacak şekilde partnerinin avuçları ile birleştirir. Parmaklar bileklere uzanmalı ancak sert bir şekilde kavranmamalıdır. Hafif bir dokunuş bağlantının kurulması için yeterlidir. Önemli olan avuç içlerinin temas etmesidir. Parmak uçlarının her biri mutlaka bileklere dokunmalı ancak baskı uygulanmamalıdır. Pozisyonunuzu aldıktan hemen sonra meditasyona geçmeye hazır olduğunuzda kendinizi birazdan başlayacak olan müziğe bırakabilirsiniz.  

1- Şimdi partnerinin gözlerine bak. Bakarken baktığının gerçekte kim olduğunu görmeye izin ver. Bu bağlantının senin için ne ifade ettiğini ve sana nasıl hissettirdiğini gözlemle. Bedeninin tümüyle farkında ol. Kurduğun bu görsel iletişimde bedeninde ve duygularında olan biteni izle.

2-Şimdi ellerini çöz, sol elini partnerinin göğsüne kalp merkezine koy ve göz bağlantısına devam et. Baktığın gözlerde hep gördüğün belki de bu ana kadar farkında olmadığın sevginin sana akmasına izin ver. Bunun için herhangi bir zorlamaya ihtiyacın yok. Yalnızca bak. Bakan gözler ol.

3- Bu aşamada pozisyonu bozmadan biriniz aktif ve verici, diğeri tamamen pasif ve alıcı olmalıdır. Bu secimi yapmakta zorlanırsanız bunun yaşamanıza nasıl yansıdığının farkında olun. 
Pasif olan sen gözlerini kapa ve derin bir teslimiyet ile kendini partnerine bırak. Aktif olan sen partnerinin aurasını yavaş ve yumuşak dokunuşlarla oksa.  Burada bedene dokunmadan bedenin çevresinde ulaşabildiğin tüm enerji alanına temas et. Dokunmak için kendini zorlama buna ihtiyacın yok, dokunuşun kendisi ol ve bırak ellerin kendi ritmini yakalasın.

4- Şimdi aktif olan sen gözlerini kapa ve alıcı olmak üzere kendini aç. Pasif olan sen gözlerini aç ve verici olmak üzere kendini ellerinin dansına bırak. Partnerinin aurasını okşarken onun enerji alanına bu şekilde temas etmenin tadını çıkar. Ellerinde oluşan hissiyatın farkında ol. Gözlerin ellerinin hareketine eşlik etsin ve içindeki hayranlığın yüzeye çıkmasına izin ver. Bu senin çok özlediğin bir vuslat halidir. Bu kutsi hal kavuşmadan önceki son yakınlıktır.

5-Şimdi birbirinin gözlerine bakarken yükselmekte olan şükran duygusuna güven ve ona tümüyle izin ver. Gözlerini ayırmadan partnerinin ellerini tut, kendini doğal uyumuna ve enerjinin akışına bırak. Beraberce sonsuzluğa uzanan bu yolculuğun içinde erimeye, kaybolmaya bütünüyle kendini unutup yeniden var olmaya hazır ol. 

 

EĞİTİM TAKVİMİ

SIK SORULAN SORULAR

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Ruhun ustalığına erişmiş biri için yaşam nispet üzere kurulu değildir. Zihin güven elde etmek için bir şeyi başka bir şeye bağlı kalarak ilişki kurmaya alışmıştır. Dikkatle baktığınızda “Birine nispetle diğeri” üzerinden kurulan bu ilişkiler ağının yaşamımızın tüm alanlarına sinsice nüfuz ettiğini net olarak göreceksiniz.

Nispet; İçten gelen samimiyet, bağlılık ve güvenin getirdiği mutlak birliğin karşısında duran en büyük zihinsel tuzaktır.

Yaşamımızda öyle ruhlar vardır ki, beden kisvesi içinde varlıkları güneş gibidir.

Onlardan uzak olmak sonsuz bir gecenin karanlığında kalmak gibidir.

Ya Dost;

Zihninin en uzak ve karanlıklarına terk ettiğin,

Dışsallaştırdığın İlahi Sevgili,

Ete kemiğe bürünmüş, "yar" diye "yaren" diye görünmüştür oysa.

O'ndan gelen el'dir kim bilir kaç kez dokunduğun,

Sırrı Sükûtta; elin ele, elin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen nazardır kim bilir, baktığın nice gözler,

Sırrı Hûbyar'da; gönlün gönüle, gönlün Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen sestir kim bilir, hep işittiğin

Sırrı Vedud'da; zikrin zikre, zikrin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen tatdır kim bilir, dudaklarından içe dolan,

Sırrı Nektar'da zevkin zevke, zevkin Hak'ka davetidir oysa.

O'ndan gelen rayihadır kim bilir, semaya yayılan

Sırrı Oudh'da vecdin vecde, vecdin Hak'ka davetidir oysa 

Sonsuz Rahmet, İhsan, Nimet ve Fazilete açılmanın yolu

seni nasıl seveceklerini kontrol etmekten vazgeçip

hayata ve ilişkili olan her şeye

"beni nasıl istersen öyle sev"

diyebilmektir.

Bu, sevgiye verilen özgürlüktür.

Bu, sevgi anlayışının tümüyle dönüşmesini sağlayan

"cûr'etkar" bir seçimdir.

Gerçek Aşkın vücud bulmuş halidir Kutsal İzdivaç. Tam ve kusursuz bir doyum getirir. Kutsal İzdivaç alanına dahil olan çiftler birbiri ile dengeli olarak yücelir.

Mülkiyet – Sahip olma algısını, Emanete yani Sahip çıkmaya dönüştürmüş olma halidir. Bu izdivaçta uyum; mental, duygusal, fiziksel ve ruhsal olmak üzere tam ve bütündür. Birbirini beslemeye yönelik bu kutsal alana uyanan çiftler için Aşk’ta gerçek bir cennet deneyimi söz konusudur. İfade bulmadığı için ertelenmiş ve bu yüzden birikmiş toksik enerjiler bulunmaz. Her an tertemiz ve arı olarak, ertelenmeden hakkı ile deneyimlenir. Kutsal İzdivaç bir bilinç halidir ve bu bilince ermiş olmak sağlam bir kararlılık gerektirir. Sonradan geliştirilmiş tüm yapay benliklerin terkine niyet ile mümkündür. İzdivacın doğası ve hakikatindeki sırrı, eşzamanlılıktır. Uyum yasası, zamanda eş olma halidir. Zaman içindeki seyir ise bu sanatın ustalığıdır.

Değer bilmekle, değer vermek arasında çok önemli bir fark vardır. Değer verdiğin şeyi büyütür, beslersin ve sonra kaybetme korkusu ile ona sımsıkı yapışırsın. Bu tutsaklıktır. Kendi değerinden şüphe ettiğin için yaptığın bir yatırımdır.

Değerini bildiğinde ise, değerin emanet bilgisine açılır, sahip çıkar, bildiğin o değeri gözetip, sakınırsın. Bu özgürlüktür. Ne kendi değerinden, ne de yaratılmışların değerinden şüpheye düşmezsin. Değer bilgisinin netliği kesintisiz şükür halidir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER